Czy kierowanie projektem wymaga od nas konkretnych umiejętności?


Kierowanie projektem a studia

No właśnie – na początek warto rozważyć kwestię tego, czy rzeczywiście do kierowania projektem zasadniczo potrzebne jest w ogóle ukończenie studiów wyższych. Paradoksalnie odpowiedź na to pytanie powinna być w zasadzie dość łatwa, niemniej jednak wcale do końca tak nie jest. Dlaczego?

Generalnie bowiem ukończone studia rzeczywiście często są wymogiem i rzeczywiście zazwyczaj kierunki związane z handlem i ekonomią są stawiane wyżej – zazwyczaj ale nie zawsze. Czemu? Otóż przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wszystko zależy dzisiaj od wymogów danej firmy.

Niektóre szczególnie wysoko rozwinięte korporacje wymagają bardzo wiele, inne firmy zaś mniej. Co więcej jednak – umiejętności, które decydują o tym, czy będziemy dobrym kierownikiem nie za bardzo są związane tak w zasadzie z kończonym przez nas kierunkiem studiów.

Szkolenia z zarządzania projektami Warszawa

No właśnie więcej możliwości nam tutaj dadzą przeróżnego rodzaju szkolenia biznesowe. Co konkretniej jest tu istotne? Otóż na pewno to, że takie szkolenia zasadniczo umożliwiają nam zdobycie umiejętności potrzebnych do zarządzania zespołem ludźmi.

Na pewno wliczyć tu można szkolenia z zakresu umiejętności psychologicznych – przydają się one zawsze! Dalej jednak kierownik projektu powinien posiadać pewną wiedzę z zakresu prawa pracy.

Potem konieczne jest również posiadanie szeroko rozwiniętych umiejętności negocjacji – w końcu to kierownik zasadniczo jest tą osobą, która negocjuje przeróżne warunki, terminy itp. Na koniec jeszcze warto dodać, że musi on również posiadać umiejętność budowania autorytetu.

Dodaj komentarz