Jak zostać managerem projektu?

Manager projektu to obecnie jest naprawdę bardzo prestiżowa funkcja, którą chciałoby zająć wiele osób. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze – w jaki sposób w zasadzie możemy stać się takim project managerem? W końcu przecież nie istnieją żadne bardzo specyficzne dedykowane studia, wyłącznie w tym kierunku… Co zatem należy koniecznie zrobić? Agile pm foundation czy warto iść na to szkolenie?

Studia i wykształcenie

No właśnie na początek trzeba jednak wspomnieć o tym, że choć biznes świetnie da się zaplanować i bez skończonych studiów, to jednak już z byciem kierownikiem projektu w międzynarodowej korporacji jest nieco gorzej. W tym drugim przypadku bowiem musimy posiadać bardzo konkretną wiedzę, także i z zakresu ekonomii.

Dlatego standardowo polecane jest wybranie się choćby i na licencjat tak, aby posiąść pewne podstawowe umiejętności. Nie mowa tu tylko i wyłącznie o wiedzy stricte ekonomicznej czy handlowej, lecz także o pewnych umiejętnościach interpersonalnych, zdobyciu kontaktów, nauce zachowania się w pewnych sytuacjach..

Szkolenie project manager – niezwykle istotne uzupełnienie

Lecz właśnie – czy takie studia same w sobie to wystarczą? Nie bardzo. Kierownik projektu bowiem musi posiadać szereg umiejętności negocjacyjnych, psychologicznych itp, aby w ogóle myśleć o zajęciu tak odpowiedzialnego w firmie stanowiska.

Jak rozwiązać ten problem? Otóż z pomocą przychodzi nam tu szkolenie project manager. Takie szkolenia biznesowe Warszawa organizowane są z różnej tematyki – mogą dotyczyć przede wszystkim właśnie wspomnianych wcześniej umiejętności psychologicznych, zaprezentowania siebie albo i innych.

Często wybierane jest szkolenie scrum, podczas którego uczestnicy poznają temat zarządzania zwinnego.

Generalnie warto określić co jest naszą najmocniejszą a co najsłabszą stroną. Później zasadniczo istnieją dwie strategie. W myśl jednej z nich mamy za zadanie bardzo mocno poprawić nasze atuty, aby się wybić, w drugiej zaś strategii podkreślana jest praca nad słabościami.

Musimy tak wybrać, aby następnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej zabłysnąć i odpowiednio się zaprezentować tak, aby zostać kierownikiem projektu.