Modna aktywność

Kiedy ktoś zadaje pytanie bootcamp co to? Na pewno nie wie, o co chodzi. Może z powodu obco brzmiącego słowa. Tłumaczenie nie powinno sprawić kłopotu. Jednak dosłowne przetłumaczenie nie zawsze idzie w parze z faktycznym znaczeniem. Idea może być ukryta znacznie głębiej.


Tendencja napłynęła do nas zza oceanu.
Bootcamp to metoda szkolenia dla rekrutów. Zgromadzeni w jednym miejscu ludzie stają się w wyniku treningu innymi osobowościami. Jest to przykład szkolenia wojskowego, które daje najlepsze wyniki. Intensywność treningu daje pewność utrwalenia nowych umiejętności.

Zorganizowany w terenie boot camp obóz jest wspaniałą przygodą dla każdego i pozwala zasmakować w trudach szkolenia wojskowego każdemu młodemu człowiekowi. Zresztą wiek nie ma tu nic do rzeczy. Takie szkolenie może odbyć każdy w każdym wieku.

Metoda boot camp wykiełkowała w Ameryce w końcówce zeszłego wieku. Szybko zdobyła popularność i grono chętnych do wykorzystania. O kadrę nie było trudno. Rekrutowali się oni z byłych wojskowych. Tak zwany bootcamp trening prowadzony jest w sposób niepozostawiający rekrutom, czyli uczestnikom, zbyt dużo czasu na myślenie. Maja wykonywać rozkazy i działać na polecenie. Intensywny trening ma zastosowanie w wielu branżach związanych z gospodarką. Nie muszą to być jedynie zajęcia sprawnościowe. Szkoli się w ten sposób również handlowców lub informatyków.
W naszym kraju odbywają się zajęcia pod szyldem bootcamp polska. Jedyną zasadą jest brak ograniczeń. Trzeba się otworzyć i nie zamykać umysłu. Nie istnieją również ograniczenia wiekowe i kierunkowe. W zajęciach może wziąć, jak już wcześniej zostało wspomniane, każdy, kto tylko ma potrzebę zmian we własnym życiu.