Project manager szkolenia

Project manager szkolenia

Reguły te tyczą się zarówno projektów realizowanych w życiu prywatnym jak i zawodowym. Na co dzień, każdy człowiek jest de facto project managerem – zarządza w końcu swoim życiem. Jeżeli chodzi o realizowanie projektów w firmie, to na stanowiska project managerów zatrudniane są osoby o wyjątkowych kompetencjach. Trzeba być przecież nieprzeciętnym człowiekiem, aby zapanować nad projektem, w który zaangażowanych jest kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt osób.

Idealny PM – stałe podnoszenie kompetencji

Nikt nie rodzi się alfą i omegą. Tak samo nie wystarczy ukończyć prestiżowych studiów, aby do końca kariery zawodowej nie musieć się doszkalać. Wiedza po pewnym czasie się dezaktualizuje, pojawiają się nowe rozwiązania. Warto oczywiście śledzić prasę branżową w poszukiwaniu nowinek z dziedziny PM. Jednak o wiele bardziej efektywnym rozwiązaniem jest udział w szkoleniach z zarządzenia projektami – np. szkolenie scrum master czy szkolenie agile.Wiedza zdobyta w ten sposób umożliwi zarządzanie projektami w firmie na najwyższym poziomie, według najnowszych standardów.Project management szkolenia

Szkolenia podnoszące kwalifikacje project managerów organizowane są co jakiś czas w każdym większym mieście. Warsztaty takie trwają zazwyczaj dwa dni i składają się z poszczególnych bloków tematycznych. Kursanci dowiadują się między innymi tego, w jaki sposób budować swój autorytet jako PM, jak koncentrować uwagę zespołu wokół zadań projektowych oraz jak motywować pracowników.

Niezmiernie istotna jest także kwestia odpowiedniego zarządzania czasem oraz właściwe delegowanie zadań poszczególnym podwładnym. Sprawne zarządzanie projektami optymalizuje pracę całego zespołu, co przekłada się na większe zyski całej firmy. Szkolenia z zarządzania projektami przeznaczone są dla wszystkich managerów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji.

Dodaj komentarz