Szkolenia handlowe Poznań

Czy zastanawiałeś się kiedyś co różni dobrego handlowca od tego przeciętnego, lub zwyczajnie złego? W tym miejscu można by wymieniać całą listę predyspozycji, cech charakteru czy osobowości, jakie osoba dobrze sprzedająca produkt (a przecież handlowiec to nikt inny jak sprzedawca) powinna posiadać.

Owszem, można się zgodzić z tym, że jeżeli ktoś jest introwertykiem, ma problemy z nawiązywaniem relacji lub jest zwyczajnie nieśmiały to w tym zawodzie się nie odnajdzie.

Ale przy obecnym rynku pracy do działów handlowych nie idą już ludzie z przypadku, na zasadzie „gdzieś pracować muszę, trudno przemęczę się”. Jednak nawet pożądane w tym zawodzie cechy i kompetencje miękkie nie wystarczą, by wybić się przed innych.

Te czasy, kiedy wystarczyło „mieć gadane” by sprzedać produkt już minęły – druga strona odrobiła swoje lekcje i nie łapie się tylko na piękne słówka. Dlatego też istotną rolą jest podnoszenie kwalifikacji pracowników działów handlowych poprzez uczenie ich nowych technik sprzedażowych, podejścia do klienta i co również niezmiernie ważne z samego produktu/usługi, które mają sprzedać.


Czy można zorganizować wigilię firmową online? A inny event dla firm online? Zobacz: lista team-buildingów online


Nic tak bowiem nie przeszkadza w sprzedaży jak niemożność udzielenia odpowiedzi dociekliwemu kupującemu. Nie łudźmy się, odbycie jednego szkolenia na początku pracy sprawy nie załatwi. Konieczne jest systematyczne podnoszenie kwalifikacji i wiedzy w zakresie sprzedaży.

Dlatego też zaleca się, by odbywały się dla działów cykliczne szkolenia handlowe. Poznań, jak i wiele innych dużych ośrodków miejskich posiada dość dobrze rozwinięty rynek usług szkoleniowych – wybierać można zarówno wśród firm organizujących szkolenia na różne tematy, jak i wśród specjalistów w dziedzinie handlu prowadzących dedykowane szkolenia w siedzibie firmy (lub jeśli taka chęć w wynajętych pomieszczeniach).

Wartymi rozważenia są także szkolenia on-line – tutaj jednak trzeba starannie sprawdzić, czy rzeczywiście szkolenie takie jest warte swojej ceny. Niestety w sieci znaleźć można naprawdę sporą liczbę osób, którym się tylko wydaje, że coś potrafią i na tym zbudowały swój pomysł na biznes.