Pamiętam jak dziś – przeczytana książka o ekonomii i technikach zarządzania jeszcze kilka lat temu podczas studiowania jednego z kierunków uwzględniającego zarządzanie. Pamiętam jak dziś to zdziwienie o nauczaniu klasycznych i przestarzałych metodyk, stosowanych z powodzeniem w czasach PRLu przy mniejszym stopniu skomplikowania projektowego i mniejszych wymaganiach klienta.
Na szczęście w ciągu tych kilku lat wiele firm postanowiło poszukać bardziej efektywnych metod zarządzania różnego rodzaju projektami. Od początku tego roku niezmiernie popularnym systemem zarządzania stała się metodologia Agile, zwana też zwinnym zarządzaniem.
Ta metodyka znalazła zastosowanie przede wszystkim w dynamicznej branży IT, skupionej na programowaniu aplikacji, ale z czasem okazało się, że może zostać zaadaptowana do wielu innych obszarów gospodarki, a szczególnie tam, gdzie komunikacja i zwinne radzenie sobie z problemami ma kluczowe znaczenie.
Stąd, znajomość zwinnego zarządzania może stać się wymogiem pracodawców również w takich sektorach, jak inżynieria, komunikacja, HR, public relations i inne. Być może agile project management szkolenie przekaże Ci informacje, które sprawią, że o ile jeszcze Agile nie zastosowałeś w swojej firmie, argumentacja przekona Cię do zmiany swojego zdania.
Z Agile bardzo dobrze w parze idzie scrum, będący szkieletem lub frameworkiem. Aby cały zespół pracował efektywnie, każdy może skorzystać z opcji szkolenie scrum developer. Przedstawia ono w zarysie obowiązki wspólne dla wszystkich członków zespołu i umożliwia skorzystanie z pomysłowych i sprawdzonych rozwiązań, głównie związanych z wdrożeniem takiego projektu do zespołu, który do tej pory korzystał z innych systemów zarządzania.
Szkolenia scrum należy traktować jako dopełnienie wiedzy o zwinnym zarządzaniu i wykorzystać jako przepis na osiągnięcie sukcesu projektowego. Oczywiście, każda firma w miarę swoich potrzeb dokonuje modyfikacji tego frameworka w oparciu o swoje prywatne obserwacje, jednak najważniejsze założenia zostają zawsze spełnione.